Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün

İroko Deck Uygulaması ; Güzel bir deck uygulama – döşeme yapılabilmesi için uygulama yapılacak yüzeyin düzgün olması gerekmektedir. Suyun akış istikametleri iyi hesaplanmalı ve yüzeyde su birikmemesi gerekiyor. Yüzeyin düzgün olmaması, ahşabın ses yapmasına ve oynamasına sebep olmaktadır. Fakat zemin beton ise ya da uzun vadede su yada nem çekebilecek bir yüzeyse sürme izolasyon ile suyu emmesi engellenmesi tavsiye edilmektedir.

►İroko Deck Uygulaması yapılacak zemin kuru olmasına dikkat etmek gerek. Yeterince kuru olmayan zeminler ile uygulanacak deck’ler arasında asgari 10 cm’lik bir boşluk olmalıdır. Kesinlikle Ahşabın daima hava sirkülâsyonunu sağlamak gerekmektedir.

► Deck’lerin altında kullanılan karkas malzeme emprenye – thermowood yada sert ağaçlardan keresteden olmalı ve aynı zamanda su akış yönüne paralel olarak döşenmelidir.

► Uzun boy decklerde başlara diş açılmasıdır. Usta hatalarını minimize eder hem de decklerin baş kısım hareketlerine mani olur.

► Deck Montaj için mutlaka paslanmaz çelik vidaların kullanılması öneriliyor. Yumuşak ağaçlarda havsa açmaya gerek yok iken sert ağaçlarda havsa açmaya gerek duyulmaktadır. Önerilen vidalama sistemleri Deck Klipsi sistemidir. Kanallı Plastik ve Metal Klips, ya da kanal açmaya gerek olmadan kullanılabilen Çakma Klips kullanılabilmekte.

iroko deck  uygulama

Armuzlu Deck Uygulaması İçin;

►2 deck arasındaki genişliğin minimum 5 mm, derinliğin 7 mm boşluk olacak şekilde bırakılması ve arası derz mastiği ile doldurulması gerekmektedir.

► Ahşap karkaslı Karo Deck uygulamalar da, decklerin ses yapmaması ve oynamaması için normal uzun decklerde olduğu gibi zemine yapıştırılması gerekmektedir.

►Plastikli Karo deck uygulamalarında ise ahşapla uyumlu bir plastik seçilmelidir. Plastiğin altında suyun göllenme durumu engelleyecek ve suyun akışını sağlayabilecek bir yapının seçilmesi gerekiyor.

► Dış mekan kullanımlarında vidanın ahşaba renk verme riskini azaltmak için paslanmaz çelik malzeme kullanılmalı. Eğer montaj için baskılı hava tabancası kullanılacak ise, galvaniz saçtan yapılmış vidalarda kullanılmaktadır.

► Son olarak Deck’te kullanılacak Boya için farklı markalar kullanılabiliyor. Eğer renk uygulanmayacaksa genelde teak yapı uygulanır.

İroko Deck Uygulaması Nasıl Yapılır ? Adlı bloğumuzun sonuna geldik.

Deck hakkında daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın 🕊️

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®