Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün

Bodrum iroko deck uygulama, deck yapımında kullanılacak teak’den sonra en iyi ağaç türüdür. Aynı zamanda Renk tonu ve doku olarak teak’e en yakın ağaç olması ve fiyatının da çok uygun olması tercih edilmesinde etken olarak görülmektedir. Her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı ağaçtır. Özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisi olarak görülmektedir.

Öncelikle nadir bulunmaktadır; çünkü tik ağacı yalnız Uzakdoğu da Burma (Myanmar) ve Endonezya da yetişmektedir. Az miktarda komşu ülkelerde de bulunmaktadır. Burma dan kereste ve tomruk, Endonezya dan mamul mobilya ( Teak bahçe mobilyası ve Colonial teak- iç mekan mobilyası) olarak ihraç edilmektedir. Endonezya da ki teak ormanları devlet tarafından işletilmektedir. Kaliteli üretim için ilk önce doğru malzeme ve araç gereç gerekmektedir.

İroko Ahşabın Özellikleri

Teak ağacını ve ürün kalitesini temelde iki gruba ayırabiliriz.

Afrika kökenli, bünyesinde bulundurduğu yağ nedeniyle dış hava şartlarına (yağı yılda bir haricen sürülerek yenilenmek koşulu ile) dayanıklı bir sert ağaç çeşitleri arasında yer almaktadır.
Teak ağacı olarak da bilinen, her türlü hava koşullarına dayanabilen, yılların yıpratamadığı ağaçtır. Bu özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisi olarak bilinmektedir. Nadir bulunur tıpkı elmas gibidir. Nadirdir, zira tik ağacı yalnız Uzakdoğu’da burma olarak bilinen myanmar ve Endonezya’da yetişmektedir. Az miktarda da buraya komşu ülkelerde bulunmaktadır. Bu ağacın genel olarak milyarlık lüks yatlarda kullanıldığı modası olduğu gibi, elbette bahçe mobilyası yapımında da kullanıldığı bilinmektedir.
Dış odunu gri, iç odunu sarımsı açık kahverengi olup, iç odunu açık havada ve kendiliğinden koyulaşıp koyu kahverengi olmaktadır. Suyu adeta itmektedir. Böcek ve mikroorganizmalar tarafından kolay yıkılamaz, zor verniklenmektedir. Hava kurusu özgül ağırlığı yaklaşık 0,66 gr/cm3’ olarak bilgi edinilmektedir.
Sıcak bölgelerde yetişen çok sert bir ağaç olarak bilinmektedir. Bilimsel adı tectona grandis olarakta bilinmektedir.

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®