Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün

Ahşap Mobilya Bakımı

Ahşap Mobilya Bakımı için; Döşeme tahtaları, ürün açıklamasına göre mm cinsinden en kısa uzunluktan en uzun uzunluğa kadar değişen uzunluklarda gelmektedir.

Deck tahtaları 21 mm kalınlığa, 95 mm genişliğe ve 900-3000 mm arasında uzunluklara sahiptir. Bu aralıktaki tüm uzunlukları alabilirsiniz. Aynı zamanda alternatif olarak stok  aralıktaki herhangi bir uzunluğu alabilirsiniz.

Yüzey malzemesinden suyun boşalmasına yardımcı olmak için çerçeve malzemesi tepe yukarı olarak kurulmalıdır. Herhangi bir ayakta su birikintisi, yüzey döşemesinin kaplanmasına neden olabilmektedir. Sert ahşap döşemenin karkasız beton zemin üzerine monte edilmesi önerilmemektedir. Sert ahşap döşeme asla doğrudan beton üzerine kurulmamalıdır.

Ahşap Mobilya Nasıl Temizlenmelidir?

Ahşap mobilya bakımı için yumuşak neredeyse kuru bir bez kullanın, ıslak değil nemli olsun. Ağaç boyanmışsa, ahşabı yumuşak bir ahşap yağıyla temizleyin ve ardından nemlendirici bir cila uygulayın. Ahşabı korumak için, her zaman yumuşak pamuklu bez kullanın ve çalışırken eldiven giymeyi ihmal etmeyin.

Ahşap temizleyiciler olsa bile yaygın ev temizleyicileriyle temizlik yapmaktan kaçının. Birçok ev temizleyici ürünü bir yağ tabakası bırakabilmektedir. Mobilyaların üzerine dökülen suyu her zaman temizleyin. Mobilya gözenekli olduğu için, kolayca su emer. Bu ahşaba zarar vermektedir. Lekelenmeye yol açabilmektedir. Döküntüleri temiz ve kuru bir bezle veya kağıt havluyla silin.

Sert Lekeleri Çıkarın

Ahşaplarınız en iyi çabalarınıza rağmen sert lekeler çıkmıyorsa ilk olarak ne tür bir lekeniz olursa olsun mümkün olan en kısa sürede temizlediğinizden emin olun. Ne kadar uzun oturursa çıkarması o kadar zor olacaktır.

  1. Islak camlardan gelen beyaz halkalar için eşit miktarda beyaz diş macunu ve kabartma tozu ekleyin. Gidene kadar leke ovalayın. Ardından mobilyaları silin ve kuru bir bezle parlatın.
  2. Su hasarından kaynaklanan koyu lekeler için öncellikle lekeyi sirke batırılmış bir bezle hafifçe silin.
  3. Pastel boyalar için alanın üzerine mayonez uygulayın. Nemli bir bezle temizlemeden ve kuru bir bezle cilalamadan önce birkaç dakika bekletin.

Çevresel Hasardan Kaçının

Güneş ışığı, ısı ve diğer çevresel faktörler ince ahşabınıza zarar verebilir. Işık ve ısı ahşabın zarar görmesine ve solmasına neden olabileceğinden, açık pencerelerin, açıklıkların veya şöminelerin önüne değerli mobilyalar koymayınız.

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®