Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün

Çam Deck Fiyatları Ahşap

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Çam deck, Doğal ve geleneksel bir görünüme sahip olan Çam ağacı asırlardır iç ve dış mekanda en çok kullanılan ahşap olmuştur. Hem doğal gözükmesi hem de ekonomik olması nedeniyle birçok alanda tercih edilmektedir.

Dış mekanda zemin ve cephelerde kullanılmıştır. Çam, yumuşak bir yapıya sahip olup budaklı veya budaksız olabilmektedir. Açık renkli bir ağaç olmasından dolayı üzerine farklı renk seçenekleriyle uygulama yapılmaktadır. Dış mekan da; bahçelerde, teraslarda, yürüme yollarında, cephelerde ve birçok yerde tercih edilmektedir.

Alternatif kaynaklar:  Pinus Sylvestris, Pinus Pinea, Pinus Brutia, Pinus Nigra, Pinus Halepensis

İlk bakım 1 sene sonra, takip eden bakımlar yaklaşık 2 yılda bir yapılmalıdır.

Çam deck kaplama için İsteğe göre emprenye Katkılı Su bazlı ahşap boya uygulanabilir, fiyat artışı hakkında bilgi alınız. Emprenye işlemini kısaca bahsecek olursak;

Emprenye işlemi ahşap olarak tamamladığımız çam ağacına uygulanmaktadır. Çam keresteler ucuz ve uygun fiyatlı olduğu için ilk tercih edilen seçimler arasında yer almaktadır. Emprenye, en kısa anlamıyla ahşabın nem ve suya karşı dayanıklılığını arttırmak amacıyla kimyasal içerikli sıvının ahşaba nüfus ettirilme işlemidir. Bu işlem ile ahşap, bilinen aksine tüm dış etkenlere karşı muhafaza edilmiş olmamaktadır. Yani yukarıda da izah ettiğim gibi nem ve suya karşı koruma amaçlanmaktadır. Emprenye üç farklı yöntemle uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi fırça ya da rulo benzeri bir gereç ile harici yüzeysel koruma yapılmasıdır. İkincisi, daldırma dediğimiz yöntemdir. Bu yöntem ilaç dolusu havuza keresteler atılır ve kerestenin emmesi sağlanmaktadır. Üçüncü ve en çok tavsiye edilen yöntem ise basınç-vakum yöntemidir.

Web sitemizi incelemek için; https://irokodeck.net ziyaret edebilirsiniz.

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®