Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün

Ahşap deck modelleri konusundan önce sizlerle deck nedir bakalım mı ?

Deck Ne Demek?

Deck, kelimesinin Türkçe anlamı “güverte”dir. Günümüzde dış mekan kaplama gemi güvertelerinde ahşap deckler tercih edilmektedir.  ev veya villaların bahçelerine,  beton üzerine karkasla veya toprak ile teması kesilip beton atılmadan uygulanan dış mekan ahşap zemin kaplamasıdır.

Dış mekanda aklınıza gelebilecek her yerde zorlu hava şartlarına dayanıklı ahşap ürünlerdir. Ahşap deck kaplama uygulamasında önem arz eden en önemli konu karkas zeminin detayıdır.

Karkas ile beton ya da toprakla teması kesilerek uygulanmalıdır. Bu malzemeler uzun boy veya karo deck olarak üretilmektedir. 45 cm ara eksenli bir alt yapıya görünür vidalarla kurulum yapılmalıdır. Muhakkak Emprimeli çam yada galvaniz profil ile metal ile yapılmaktadır.

Ahşap Deck Ürünleri Nerelerde Kullanılır?

Ahşap Deck’te Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Ahşap Deck, seçilirken öncelikle sudan etkilenmeyecek, dayanıklı ağaç türleri tercih edilmelidir. Örneğin, teak, iroko, termowood çam, termowood diş budak ağaçlarından birinin seçilmesi uygun olacaktır. Bu ağaçlar, suya dayanıklıdır, kolay esnemezler, çok sıkı yapıları vardır ve güneşe karşı uzun ömürlüdür. Ahşabın yanında uygulama amaçlı kompozit de kullanılmaktadır.

Ahşap, geçmişten günümüze gelen ve yeni modelleriyle birlikte hem modern hem doğal hem de estetik olan bir ürün grubudur. Ahşap yer döşemeleri de birçok mekanda rahatlıkla kullanılan zemin kaplama ürünleridir. Bu zemin kaplama ürünlerinin her mekan için farklı grupları vardır.

Ahşap deck modelleri ve tasarımları için firmamıza iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ahşap Deck Modelleri

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®