Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün

İroko Ağacı

İroko deck bakımı konusundan bahsetmeden önce iroko nedir kısaca bahsedelim. Afrika’nın batı kıyısından yaygın olarak kullanılan çekici ve dayanıklı bir sert ağaçtır. Altından koyu kahverengiye bir karışım içerir ve Teak’e yakın bir benzerliği vardır. Örneğin; Islak zeminlerde, bahçelerde, teraslarda ahşap zemin olarak kullanılabilir. İroko ahşap kaplama, genel olarak milyarlık lüks yatlarda kullanıldığı modası olduğu gibi, elbette bahçe mobilyası yapımında da kullanıldığı bilinmektedir.

Dünya da ve özellikle ülkemizde yaygın şekilde dış mekan uygulamaların da ya da iç mekanlar da parke olarak tercih edilen iroko, sert ağaçlar arasında en çok beğenilen ve çeşitli uygulamalar da tercih edilen bir yöntemdir. İroko ağaçları ıslak zeminler de ve diğer dış mimari elemanlar için kullanışlıdır.

Iroko ağacı, Afrika kıtasının batısında yetişen bir ağaç türüdür. Adını Nijerya’daki Yoruba dilinde “itoko” olarak ifade edilen ağaçtan alır. Iroko, sert, dayanıklı ve uzun ömürlü bir ağaçtır ve genellikle mobilya, kapılar, pencereler, köprüler ve gemi yapımı için kullanılır. Aynı zamanda çok sayıda yerlilik tarafından bitki olarak saygı duyulmaktadır.

Üzeri cilalı parke yüzey toz vakumlu sistire edilerek eski ciladan tamamen arındırılmaktadır. Yüzey aşınmasına karşı deck ilacı sürülerek bakım tamamlanır. Daha önceden su bazlı parke cilaları sürülmüş yüzeyin bakımı, yüzeyin zımpara yapılıp daha önce kullanılmış cilanın 1 veya 2 kat sürülmesiyle yapılır.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®