Satış Uzmanımızla Canlı Görüşün
Teak Deck

Teak Deck ; yağmurlu ve sıcak alanları seven Teak ağacı (Tectona grandis) Güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır.Myanmar (Burma)’da tropikal iklimde yetişir ve dünyada en değerli ağaçlardan biri olarak kabul edilmektedir. 40 metreyi bulabilen boylarının yanında, Teak ağacından yapılan keresteler her türlü sıcaklığa dayanılılık göstermektedir. Aynı zamanda neme olduğu gibi darbelere karşı da dayanıklı olduğundan dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Ana vatanı Afrika olan İroko ağacı aslında Teak ağacının farklı bölgede yetişen türüne denir. Teak ağacı ise Asya’nın çok fazla yağış alan ormanlarında yetişir. Afrika’daki yağmurlu ormanlarda yetişen cinsine de İroko denir. Yani aynı türün farklı yerlerde yetişerek farklı isimlerle bilindiği bir ağaçtır. Mobilya yapımından gemi güverte yapımına kadar pek çok alanda kullanılan bir ağaç türüdür. Sert koşullara karşı oldukça dayanıklıdır.

Deck Nedir?

Deck, kelimesinin Türkçe anlamı “güverte”dir. Günümüzde dış mekan kaplama gemi güvertelerinde ahşap deckler tercih edilmektedir. Ev veya villaların bahçelerine,  beton üzerine karkasla veya toprak ile teması kesilip beton atılmadan uygulanan dış mekan ahşap zemin kaplamasıdır.

Tea Deck Ürünleri Nerelerde Kullanılır?

Barındırdığı yağ sayesinde suyu iten Teak ağacı yani teak deck aynı zamanda böcek ve diğer zararlılara karşı da uzun süre dayanmaktadır. Dayanıklılığı sayesinde kullanım alanı çok geniş olan Teak ağacına olan rağbet her gün artmaktadır. Bunun sonucunda ise Teak Deck ürünü ortaya çıkmaktadır. Yüksek kaliteli teak Güneydoğu Asya’dan gelir.Güney Amerika ve Afrika plantasyon teak ağacı mobilya ve konut zeminleri için uygundur. 

Her ağaç ve ahşap işinde olduğu gibi Teak Deck uygulamalarında da doğru ölçü alma, doğru kesim ve doğru montaj büyük önem taşımaktadır. Hatalı yapılan uygulamalar, Teak ağacının çabuk aşınmasına neden olmaktadır. Sonuç olarak zaman içinde çirkin bir görüntü oluşturmasına sebep olmaktadır.

-İhtiyaçlarınıza ve özelliklerine uygun özel boyutlar mevcuttur.

– Zımparalanmış, kesilmeye ve güverteye sığdırılmaya hazır

Ek olarak, daha fazla bilgi edinmek için; https://irokodeck.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gönder
1
WhatsApp İle Teklif Hattı
İroko Deck - Ahşap Deck Teklif
Merhaba ;
Danışmanımız online
Merhaba ; size nasıl yardımcı olabilirim.
Teklif hazırlanması için WhatsApp üzerinden m2 bilgilerini ve varsa uygulama yapılacak alanın görsellerini iletmenizi talep edeceğiz.

Ahşap Deck Ekibi ®